Դոկտոր Ֆրիդրիխ Գլասլը (Տրիգոն զարգացման խորհրդատվություններ) մեկնաբանում է պատասխանատու բիզնես գործունեությունը իբրև երկարաժամկետ առողջ բիզնեսի զարգացման վճռորոշ բաղկացուցիչ:
Ֆրանսուա Վեզինան (ղեկավար, Հակակոռուպցիոն գործունեության մոբիլիզացման ծրագիր) անդրադարձ է կատարում տնտեսական զարգացման գործում հակակոռուպցիոն գործունեության դերին՝ Հայաստանում իրականացվող աշխատանքների օրինակով:
Հայաստանի ապագան՝ դպրոցականների աչքերով:
Փոքրիկ Մհերը (թիվ 12 հատուկ դպրոց) պատմում է իր երազանքների Հայաստանի մասին:
Դոկտոր Թոմաս Սամուէլեանը (դեկան, Հայաստանի Ամերիկյան Համալսարանի իրավաբանական ֆակուլտետ) ընդգծում է նոր նախաձեռնություններ սկսելու համար գիտելիքի, երևակայության և ստեղծագործականության կարևորությունը:
Բրունո Դյութուան (գլխավոր տնօրեն, Օրանժ Արմենիա) կիսվում է Հայաստանում նոր բիզնես հիմնադրելու իր փորձառությամբ՝ օտարերկրացու տեսանկյունից:

"New Opportunities" Youth Forum 2011 | 04.05.2011
François Vézina (chief of party, Mobilizing Action Against Corruption [MAAC]) is reviewing anti-corruption activities' role in economic development with examples of initiatives in Armenia.
Future of Armenia via schoolchildren's eyes: little Mher (N12 special school) is telling about the Armenia of his dreams.
Dr. Thomas Samuelian (dean, AUA Law Department) is emphasizing the importance of competence, imagination and creativity for new endeavors.
Bruno Duthoit (general director, Orange Armenia) is sharing his experience of establishing new business in Armenia from a foreigner's perspective.