Բաժանորդագրվել նորություններին Միանալ համայնքին
Արմեն Հարությունյանը (ՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան) ներկայացնում է իր ուսումնասիրությունները օրենքի և կարգուկանոնի վերաբերյալ՝ իբրև զարգացման կարևոր նախապայման (օրինակ բերելով մասնավորապես կորեական երկու պետությունների ինստիտուցիոնալ միջավայրերի տարբերությունները), ինչպես նաև իր մտքերը օրենքի և առաջնորդների մտածելակերպերի ներդաշնակեցման անհրաժեշտություն շուրջ:
Ռշտուն Մարտիրոսյանը (տնօրեն, ՏՏԶ ակադեմիա) ցուցադրում է փոքր և միջին բիզնեսի տարբերություններն ու առանձնահատկությունները:
Բաց դասի մասնակիցները միմյանց են ներկայացնում իրենց առաջարկները: Այնուհետև տեղի է ունենում լավագույն առաջարկի ընտրություն՝ քվեարկության միջոցով:
Ջոն Յանկուրան (տնօրեն, Ֆինկա Հայաստան) կիսվում է սեփական բիզնես նախաձեռնելու անսահման հնարավորությունների մասին քաջալերող խոհերով:
Դավիթ Ամիրյանը (հոգեբանական գիտությունների թեկնածու) ուշագրավ անդրադարձ է կատարում առաջնորդի կերպարի առանձնահատկություններին:

On March 19 Leadership School had organized an open lesson in Golden Tulip Yerevan Hotel.
Armen Harutyunyan (ombudsman of RA) is presenting his analyses on law and order as institutional preconditions for development (with vivid example of the two Korean republics), and his thoughts on the need of harmonization of laws and mentality of leaders.
Rshtun Martirosyan (director, LED Academy) is showing the differences and specifics of small and medium enterprises.
Open lesson participants are presenting their ideas to one another. Afterwards is voting for the best idea.
John Yancura (country director, Finca) is sharing with his encouraging insights on the unlimited potential of starting one's own business.
Davit Amiryan (Ph.D. in Psychology) is delivering interesting views on the leader's psychological characteristics.