Դիմավորում ենք բաց դասի մասնակիցներին
Արտակ Ալեքսանյանը (Հանրային Հեռուստատեսություն) ներկայացնում է լրատվամիջոցներին «գայթակղելու» ուղեցույց` նոր սերնդի առաջնորդների համար
«Գայթակղված» ունկնդիրները գրի են առնում նրա գործնական խորհուրդները
Գրիգոր Բարսեղյանը (Մայքրոսոֆթ Հայաստան) պատասխանում է ներկաներից մեկի հարցին
Գործնական պարապմունքի նյութերի բաժանումը մասնակիցներին` երաժշտության հնչյունների ներքո
Իբրեւ գործնական առաջադրանք` ունկնդիրները ելույթներ են պատրաստում
Ամենաարագ կողմնորոշվածները
ներկայացնում են իրենց ելույթները
Մասնակիցները քվեարկում են իրենց դուր եկած ելույթի օգտին
Թերեզա Խեչոյանը (ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիա) կիսվում է ժամանակի արդյունավետ կառավարման վերաբերյալ իր մտքերով
Թոմաս Սամուէլեանը (Հայաստանում Ամերիկյան Համալսարան) առաջնորդություն բառի ուշագրավ լեզվահամեմատական վերլուծություն է կատարում
* Հատուկ այն հարյուրից ավելի անձանց, ովքեր մերժվել են (բաց դասին մասնակցելու հայտերի ընդունման) վերջնաժամկետից հետո դիմելու պատճառով. մենք անկեղծորեն շնորհակալ ենք եւ գնահատում ենք ձեր հետաքրքրությունը վերոնշյալ բաց դասի հանդեպ, ուստի պատրաստ ենք նախապես տեղեկացնել Ձեզ Առաջնորդության դպրոցի կողմից կազմակերպվող հետագա միջոցառումների վերաբերյալ (խնդրում ենք գրանցվել):

Open lesson | 23.05.2009
Artak Aleksanyan (Public TV) presenting media "seduction" guide [Armenian] for the new generation of leaders
"Seduced" listeners are writing down his practical advice
Grigor Barseghyan (Microsoft Armenia) answering to a question
Distributing practical exercise materials under the sounds of music
The participants are preparing speeches as a practical assignment
The quickest present their speeches
The participants are voting for the best speech
Tereza Khechoyan (Academy of Public Administration of RA) sharing her thoughts on effective time management
Thomas Samuelian (American University in Armenia) giving an interesting analysis [Armenian] of the Armenian word for leadership
* Especially for the more than a hundred people, who were declined because of applying after the deadline (for accepting open lesson participation applications): we are sincerely thankful and appreciate your interest towards the mentioned open lesson, so we are eager to notify you about future events by the Leadership School (please register).